Министър Кирилов разпореди проверка по случай с неоказана спешна медицинска помощ на дете

18 юни 2025

Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, дм проведе среща с директора на столичния Център за спешна медицинска помощ д-р Георги Гелев и с директора на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ д-р Валентин Димитров.

 

Поводът за нея е публично оповестен случай за неоказана спешна медицинска помощ на дете в София. Министърът поиска подробна информация за всички обстоятелства и изслуша директорите на двете структури.

 

След това той разпореди на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“ (ИАМН) да извърши извънредна проверка по случая и да предостави обстоен доклад за констатациите в законово установените срокове.

Свързани новини

Свързани новини

1,9 млн. евро за модернизация на детската онкохематология в ИСУЛ 1,9 млн. евро за модернизация на детската онкохематология в ИСУЛ 23 април 2026

Клиниката не е ремонтирана основно повече от 17 години и днес това вече се отразява както на условията за лечение, така и на работата на медицинските екипи. С осигурените средства ще бъде извършен цялостен ремонт – от покрива до болничните стаи.

Още новини

Още новини